324 R
Služební předpis pro České skauty pro doručování dopisů a listin.
1./ Čeští Skauti ve službách Národního výboru jsou náležitě opatřeni legitimací svého ústředí a ručí za dopisy a listiny jim svěřené, které svědomitě na předepsanou adresu dodají.
2./ Dopisy předávají se skautů k doručení v přízemní úřadovně v t. zv. Harrachovském paláci, sídle Národního Výboru v Jindřišské ulici. Při doručení musí být každý dopis potvrzen přijímací osobou buď na obálce, kterou skaut přinese zpět, nebo v recepisové knížce, kterou dopisy doručující skaut adresátovi předloží.
3./ Veškeré dopisy Skauty doručované jsou opatřeny známkou Českých Skautů, která se nalepí ve Skautské úřadovně.
4./ Nebylo-li by možno, dopis, listiny, telegram neb balík řádně a účelně doručiti, musí tento ihned dotyčnému činovníku, který je ku dopravě Skautům předal, navrácen býti.
5./ Ku potvrzení příjmu dopisu bylo pořízeno zvláštní razítko, do kterého se zanese datum a jméno Skauta.
V Praze, dne 7. listopadu 1918.
Za velitelství Českých Skautů
na vědomí vzali:
Roubal
Svojsík
Sigmund
Kalibera
Razítko:
Předsednictvo českých
skautů.
Razítko:
NÁRODNÍ VÝBOR
ČESKOSLOVENSKÝ