Přepis.
Sněmovna, 19. listop. 19.
Milý Brácho,
Strettiho oddíl na Hradě bude dostávati v hradě zdarma obědy i snídaně, večeře a nocleh ve strážnici (plechové nádoby své). Postarej se hochům o to, aby měli dobré čisté přikrývky (mýdlo!). Sešitky trhací k propisování obdržíte od Národního Výboru proti pouhé potvrzence s razítkem spolku Junák - Český Skaut. Ty kopie se neodevzdávají, nýbrž se uschovají prozatím pro náš archiv, aby se mohlo vykázati, kolik záležitostí a kusů naši skauti vyřídili. Bezdrátové telegr. stanici na Letné přidělil jsem 3 další skauty k bezpečnému donášení bezdrát. telegr. do N. V. resp. do hradu. O všem, co se tu děje na bezdrátové stanici referujte také p. prof. Nušlovi. Tento lístek Ti doručí někdo z II. neb III. oddílu. Dej mu sebou ty služební výkazy od 1/11 - 15/11.
Nazdar!
Capt. R. O. ml.