(Překlad)
Rezoluce
schválená na bienální mezinárodní skautské konferenci v Kodani v srpnu 1924
Mezinárodní konference skautů prohlašuje, že skautské hnutí má národní, internacionální a universální charakter a že je jeho cílem poskytovat každému národu i celému světu fyzicky, morálně i duševně silnou mládež.
Je hnutím NÁRODÍM, poněvadž jeho cílem je dávat každému národu užitečné a zdravé občany, prostřednictvím národních organizací.
Je INTERNACIONÁLNÍ, protože neuznává žádné národnostní překážky v přátelství skautů.
Je UNIVERSÁLNÍ, poněvadž trvá na universálním bratrství mezi skauty všech národů, tříd a vyznání. Skautské hnutí nechce zeslabovat náboženské přesvědčení jednotlivce, ale naopak, posilovat je. Skautský zákon vyžaduje, aby skaut vyznával věrně a upřímně svou víru a zaměření hnutí zakazuje jakoukoliv formu sektářské propagandy na společných setkáních.