V Praze, dne 27. dubna 1920

Bratři.
Dnes nám sdělila presidiální kancelář pana presidenta republiky, že hold Svazu skautů ustanoven na neděli 9. května. Z tohoto důvodu jest nutno odložiti okresní dny, pokud vyšlete četnější deputace, neboť pokud jste reflektovali na příjezd pražského oddílu, neboť tuto neděli nesmí se přirozeně žádný oddíl vzdáliti z Prahy.
Sdělte nám ihned, kolik účastníků přijede a zda reflektujete na nocleh. Žádáme však snažně, aby pokud možno cesta byla zařízena tak, aby přenocování bylo vyloučeno, neboť nemůžeme zaručiti nocleh všem skautům vzhledem k veliké bytové nouzi.
K holdu připuštěni jsou i účastníci v civilním šatě, slušně upraveném, s odznakem a páskou, označující příslušnost, k určitému oddílu. Skauti v kroji (nejméně klobouk, košile, šátek, krátké kalhoty), súčastní se holdu bez kabátů, s nahými koleny, s holi s všemi odznaky. Seznam družinových barev uveřejněn bude v 5. čísle "Vůdce", které vyjde počátkem května. Odznaky obdrží deputace na poukaz komisionera nebo sborového vůdce (vis. poučení o vydávání odznaků) v den holdu v kanceláři Svazu.
Hold konán bude ve Španělském sále na hradě pražském o 11 hod. dopolední. Sraz všech oddílů o 9 hod. dopoledne na Tylově nám. v Praze za Národním divadlem, odtud pochod Prahou na hrad. Sraz všech venkovských oddílů o 8 kanceláři Svazu. Tu obdrží potřebné pokyny a mohou odložiti svrchní šat. Odpoledne bude asi společná schůzka buď v místnosti nebo venku, kde podány budou ukázky činnosti jednotlivých pražských oddílů.

S bratrským pozdravem

za
Novák, tajemník

Poznámka.
Kancelář Svazu je ochotna opatřiti skautů zúčastnivším se holdu, příslušné družinové barvy, když zašlou do neděle jména družin, počet hochů a peníz 3 k za kus.