Příloha 2-A

Dopisy Jiřího Wolkera rodičům z tábora 1916.
Z knihy: Wolker Dopisy, editorka Zina Trochová
vydal Československý spisovatel Praha 1984.
V táboře skautů v lese 11. 7. /1916/

Drahý tatínku!
Šťastně jsem se setkal se skauty dnes v Sedleči a s nimi jsem dojel až do Okrouhlé. Odtamtud jsme měli 2 1/2 h. cesty na místo tábora, kde nás čekal sám p. prof. Svojsík. cesta byla úmorná následkem hrozných zavazadel a špatné cesty. Mimo svá zavazadla táhli jsme ještě káru se stany. Jinak však se mi to tu líbí velice. Všichni jsou milí a přátelští. Teď jsme sháněli po vesnici mléko a vajíčka. Nic, jde to bídně. Já však jsem přece tajně vyjednal s jedním hospodářem, že k němu budu docházet si večer na hrneček mléka /ještě s Demlem/.
Jinak vše jde hezky. Včera jsem Vám poslal lístek z Kutné Hory. Nevím však, zdali dojde, neboť jsem tam nenašel kastlíku, až jakýsi malý.
Má adresa jest: J. W., skautský tábor u Bratroňova, poslední pošta Krásná Hora u Německého Brodu, bude asi brzo změněná.