Příloha 2-D

Wolker Dopisy, editorka Zina Trochová, Čsl. spisovatel Praha 1984
23. 7. 1916
Milá maminko!
Dnes jsem obdržel Tvůj třetí balíček. Díky za něj! Přišel mi velmi vhod. Doufám, že s ním až do příští zásilky vystačím. Mimoto prosím, což jsem také psal tatovi, něco proti "vimrlátkům", neboť se mi mnoho vyrazily. Potom prosím, abys mi poslala ty okované boty. Je zde totiž hrozně vlhko, neboť již třetí den prší od rána do večera. Jsem však již úplně otužilý a nic si z toho nedělám, jen vtipy. Jsem chválubohu zdráv, čemuž se velice divím, neboť jindy doma z desetiny takových chladen bych uhnal rýmu a anginu. Cvičíme nyní každé ráno nazí skautská cvičení. Potom je člověku teplo i při sebevětší zimě. Jídlo se také poněkud zlepšilo, neboť odešli 2 domů, a tak připadá z nás na každého asi 1/2 l mléka denně. Jest tu hrozná bída o mastnoty. Tajně jsem si domluvil s jednou selkou v Kejžlicích /1/2 h. od tábora/ a budu od ní dostávat /ještě s Čáslavským/ 1/2 kg másla týdně. Příjemných chvil je tu spousta, neboť tábor již stojí, a my se můžeme oddat skautským hrám. Škoda, že Šimeček, až mohl, sem nepřijel. Zde totiž je to ze všech nejlepší. Neboť s panem prof. Svojsíkem jdou jen ti skauti, kteří se nejlíp chovali. Je to tedy jakási odměna. Však také měla bys ho slyšet mluvit večer při táborovém ohni. Je to báječné.
Chléb posílejte, ale není již třeba tolik. Dostáváme chleba jako pro "těžce pracující". Hlavně buchty. Udělej mi ty "cihly" a hodně moc! Potom trochu mletého cukru. Čokoláda je mi tu velmi vhod. Potom zase pár těch svíček. Jedna stačí mi jen na jednu hlídku.
Zdravím všechny a jsem
Váš Jiří.
Pošli další co nejspíš. Že to nesním, se neboj! Hlad je nejvěrnější přítel skauta.
Peřina je báječná.