Příloha 3

Praha II.
Náplavní 5.

Vážený pane profesore!
Především děkuji Vám za lístek, který mě nesmírně překvapil. Byl jsem velice překvapen tím, že známý mi /ze svých spisů/ dr. Chalupný má na rychlo napsané črtě, které jsem žádné větší ceny nepřisuzoval, přisoudil cenu literární.
Byl jsem tím velice potěšen a snad i povzbuzen k další práci literární, kterou se zabývám jen ve chvilkách nudy nebo odpočinku. Panu dr. Chalupnému bych napsal velice rád, jenže, bohužel, nemám jeho adresu. Snad dostanu dříve dopis od něj samého.
Co se týče skautingu v Prostějově, má se to takto: všichni, kteří s radostí tohoto vznešeného díla by se chopili, jsou na vojně. Zvláště náš bývalý prof. tělocviku Procházka byl by jistě s radostí převzal protektorát. Mimoto na naší reálce /díkybohu, že jsem na gymnaziu/ jsou takové poměry jako snad nikde. Ředitel veřejně se proti skautingu vyslovil a prof. Cvetler, o kterém jsem Vám již říkal, kvůli tomu nemůže, ba snad ani nesmí se skautingem nic začínati. Já však propaguji zde skauting horlivě a doufám, že letos v prázdniny se s několika nováčky osmělím přihlásiti k Vaší družině. Samostatně podniknout nic nemůžeme.
Jinak tu nic nového, Já studuji pilně /hlavně však vedlejší předměty/ angličtinu, frančinu, hudbu a literaturu, takže volných chvil nemám skoro vůbec.
Vzpomínám často na Vás a ty báječné prázdniny v přírodě a zůstávám
Váš Jiří Wolker.
Matinka a tatínek děkují za Váš pozdrav a opětují jej.